Ukliďme svět, ukliďme Česko 8. 4. 2017

08.04.2017 16:37

Akce s tímto názvem patří již několik let do kalendáře hrušeckých hasičů. Letos se v sobotu 8. dubna sešlo téměř 30 mladých hasičů a několik hasičů dospělých. Skupinu doplnili dobrovolníci z řad rodičů a příznivců.

 

I letos bylo území vesnice a blízkého okolí rozděleno do čtyř sektorů. Na základě rozlosování byly vytvořeny čtyři týmy (modrý, červený, žlutý a oranžový). Každý tým měl různě náročný terén a se zvětšující se vzdáleností od středu vesnice se pytle plnily rozličným odpadem. Zatímco červený tým sbíral drobné papírky a nedopalky cigaret, modrý a oranžový tým shromažďoval v lokalitě kolem areálu bývalého zemědělského statku nebo ve „vinohradech“ odpad přímo velkoobjemový, např. pneumatiku.

 

Během dopoledne bylo nasbíráno celkem 136 kg odpadu. K dispozici byl malý traktor, který všechen nasbíraný odpad svážel. V závěru proběhlo společné opékání špekáčků. Každý účastník obdržel za svůj výkon medaili – zlatou Fidorku.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.