Ukliďme svět, ukliďme Česko - 16. 4. 2016

17.04.2016 12:14

V sobotu 16. dubna 2016 proběhla celorepubliková akce s názvem „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Již druhým rokem se zapojili i hasiči z Hrušek. Před devátou hodinou se sešli hasiči malí i velcí, nechyběli také příznivci z řad obyvatel obce. Nejprve proběhlo losování do týmů. Byly vytvořeny celkem čtyři: modrý, červený, žlutý a oranžový. Každý tým vedený dvojicí nebo trojicí dospělých dostal rukavice, pytle a mapu, ve které byla vyznačena přidělená oblast pro sběr odpadků.

I v letošním roce se nasbíralo neuvěřitelné množství odpadu, které postupně odvážel malotraktor z obecního úřadu. V závěru proběhlo vyhodnocení týmů a nechybělo společné opékání špekáčků. Kdo byl ještě v plné síle, vyjel nad rámec celé akce „vyčistit“ také nejbližší kousek lesa (lokalita U Bílého Vlka). I zde se sběrači činili a pytle naplnili různými druhy odpadků.

Všem účastníkům patří velké poděkování. Krásné slunečné počasí doplnilo jejich významnou aktivitu pro uchování čistého životního prostředí.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.