SOPTÍK MHJ 2015 - 12. 12. 2015

12.12.2015 21:04

Prezidium Moravské hasičské jednoty pořádá každoročně v závěru roku netradiční soutěž mladých hasičů s názvem „SOPTÍK“. Ani letos tomu nebylo jinak. V sobotu 12. prosince přijelo do Zastávky soutěžit rekordních 310 mladých hasičů z 19 hasičských sborů. Své síly změřili ve čtyřech kategoriích (přípravka, mladší žáci, starší žáci a dorost). Pro úspěšné absolvování závodu musel každý zvládnout hned několik disciplín. Šlo o prokázání vědomostí z oblasti požární ochrany, znalost grafických značek, Morseovy abecedy a otázky z topografie, připraven byl také test z pravidel silničního provozu, ze zdravovědy a ochrany životního prostředí. Nechyběla uzlová štafeta, rozvinutí hadice na cíl a šplh na laně nebo na tyči.

Z Hrušek přijelo soutěžit celkem 16 mladých hasičů, které doprovázeli vedoucí a rodiče. Všichni si vedli velmi dobře a v silné konkurenci obstáli. Pro řadu z nich to byla dokonce první soutěž. Jejich umístění je následující:

Kategorie „Přípravka“ (celkem soutěžilo 36 dětí)

• Žaneta Bubeníčková – 2. místo
  • Michaela Pokladníková – 8. místo
  • David Entler – 15. místo
  • Kristýna Štefanová a Radka Blatná – 20. místo
  • Tomáš Kropáček – 26. místo

Kategorie „Mladší žáci“ (celkem soutěžilo 198 dětí)

• Alex Hégr – 96. místo
  • Štěpán Kropáček – 109. místo
  • Nikola Blatná a Bára Šindlerová – 115. místo
  • Jeanette Trnková – 130. místo
  • Nikola Kaufová – 138. místo

Kategorie „Starší žáci“ (celkem soutěžilo 68 dětí)

• Sára Kaufová – 2. místo
  • Tereza Košuličová – 29. místo
  • Lenka Műllerová – 45. místo
  • Filip Langer – 47. místo

Bodové ohodnocení a umístění však nebylo nejdůležitější. Opět se všichni setkali se svými kamarády z ostatních hasičských sborů. Nechyběla také oblíbená „zumba“ písnička, na kterou tančí úplně všichni, dokonce i hasičský prezident. Kdo ji náhodou neznal, připojil se a zvládl ji i bez tréninku. Společně prožitý den si užili naprosto všichni a odjížděli spokojeni, protože každý soutěžící si přivezl dárek podle svého vlastního výběru.

Foto z akce zde.