SOPTÍK MHJ – 2. 11. 2017

04.12.2017 18:15

Netradiční halová soutěž mladých hasičů s názvem „SOPTÍK“ se letos konala v sobotu 2. prosince v tělocvičně Gymnázia T. G. M. v Zastávce. Jde o soutěž jednotlivců, kteří postupně obchází jednotlivá stanoviště, na nichž plní tyto úkoly: test z požární ochrany, grafické značky, rozvinutí hadice na cíl, topografie, test ze zdravovědy, uzlová štafeta, test z pravidel silničního provozu, člunkový běh, test z ochrany životního prostředí, Morseova abeceda, šplh na laně nebo tyči.

 

Hrušky reprezentoval tým deseti mladých hasičů: David Entler, Radka Blatná, Kristýna Štefanová, Barbora Entlerová, Bára Šindlerová, Dominik Cenek, František Schossmeier, Jeanette Trnková, Eva Pohludková a Natálie Staňová. Vzhledem k tomu, že se soutěže účastnilo celkem 260 dětí z různých hasičských sborů, jednalo se o celodenní akci. Na jednotlivých stanovištích se tvořily i půlhodinové fronty. Odměnou byl řízek v místní restauraci.

 

Nejnáročnější bylo pochopitelně počítání bodů každého účastníka a čekání na vyhlášení výsledků. Mladí hasiči dokázali tento „volný čas“ využít aktivním pohybem nebo vytvořením tzv. „pyramidy“. Pochopitelně vzbudili pozornost ostatních a fotoaparáty či mobily jen cvakaly.

 

Foto z akce zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.