SOPTÍK 2016

10.12.2016 14:54

K pravidelným aktivitám oddílu mladých hasičů v závěru roku patří vědomostní soutěž Soptík. Letos se konala v sobotu 26. listopadu v tělocvičně školy v Zastávce. O tuto soutěž je velký zájem, proto není překvapením, že se počet dětí zvyšuje. Letos se jich sjelo téměř 300 ze všech koutů Moravy. Kromě prověření vědomostí ze zdravovědy, požární ochrany, životního prostředí, dopravní výchovy a topografie nechyběly aktivity fyzické. Ne zcela oblíbený šplh doplnilo rozvinutí hadice na cíl, člunkový běh nebo uzlování. Odměnu v soutěži získává sice každý účastník, ale umístění na předních místech je určitě velkou motivací.

To se letos povedlo některým mladým hasičům z Hrušek. Na prvním městě se v kategorii „Starší žáci“ umístila Sára Kaufová a David Entler byl v kategorii „Přípravka“ pátý. Vzhledem k velkému počtu soutěžících, např. v kategorii „Mladší žáci“ soutěžilo 180 dětí, je úspěch našich mladých hasičů skutečně chvályhodný. Dá se rovněž říci, že jde o výsledek celoroční práce s dětmi, kterým se ve svém volném čase věnují naši skvělí vedoucí mládeže – Martin Mixa a Eva Bubeníčková.