Školení první pomoci 29.11.2008

18.08.2009 15:37

V sobotu dne 29. 11. 2008 se uskutečnilo v prostorách společenské místnosti nad hasičkou školení první pomoci jak pro členy výjezdové jednotky, tak i pro dobrovolné hasiče. Přednášku a praktický nácvik situací vedla MUDr. Jitka Krouželová a Ing. Stanislav Hrdlička z Vodní záchranné služby ČČK MS Nové Mlýny. Akce se zúčastnilo celkem 22 osob, pozvání na školení přijalo také 9 hasičů z Křenovic.

Účastníci školení získali celou řadu užitečných a zajímavých informací, které mohou využít nejen jako hasiči, ale jako občané. Prostřednictvím zdravotných pomůcek si mohl každý vyzkoušet například obnovu základních životních funkcí, fixaci páteře při autohehodě nebo upevnění zraněného na vakuové lehátko. V závěru získal každý doklad o absolvování kurzu první pomoci. Vzhledem k tomu, že se akce setkala s mimořádným ohlasem, zvažujeme uspořádání námětového cvičení, které by řešilo konkrétní situace, kdy je třeba poskytnout první pomoc (autonehoda, utonutí apod.).

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.