Přebor MHJ v požárním sportu – 13. 6. 2015

13.06.2015 20:29

Krajské kolo Přeboru Moravské hasičské jednoty v požárním sportu mládeže se konalo v sobotu 13. června 2015 ve Sportovním areálu VUT Brno pod Palackého vrchem. Soutěžit přijelo celkem 21 kolektivů mládeže – 11 družstev mladších žáků a 10 družstev žáků starších z okresů Brno, Vyškov a Přerov.

 

Při nástupu pozdravili všechny přítomné také čestní hosté: prezident Moravské hasičské jednoty, hejtman Jihomoravského kraje a ředitel Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Poté soutěžící nastoupili k jednotlivým disciplínám. Nejprve to byla soutěž jednotlivců 60 m s překážkami, dále byla trať připravena na štafetu 4 x 60 m s překážkami. V průběhu celého dne probíhala uzlová štafeta. Vyvrcholení soutěže patřilo požárnímu útoku. Pro všechny družstva byla připravena jednotná motorová stříkačka, která zajistila všem stejné podmínky.

 

Mladí hasiči z Hrušek poprvé soutěžili na krajské úrovni.

Umístění:

  • Starší žáci 9. místo
  • Mladší žáci 10. místo.

I přes extrémně vysoké teploty si malí hasiči svůj závod užili. V závěru se někteří odvážlivci dobrovolně ponořili do nádrže s vodou. Na zpáteční cestě domů si společně vychutnali slavkovskou zmrzlinu.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.