Plavba na Litavě – 19. 8. 2017

19.08.2017 18:53

Hasičský sbor Zbýšov pořádá každoročně pro děti prázdninovou akci „Plavba na Litavě“. Letos se jednalo již o IX. ročník této zdařilé akce, jejímž tématem byla známá pohádka Mrazík. Rozhodli jsme se naše zbýšovské kolegy podpořit a zúčastnit se s členy oddílu mladých hasičů. Většina dětí však byla v tomto termínu na dovolené nebo mimo Hrušky, proto byla účast slabší, než jsme předpokládali.

 

V sobotu 19. srpna 2017 se sešli všichni účastníci plavby v Hruškách u „Čističky“. Do tří velkých lodí nastoupila ke zbýšovským dětem i čtyři hrušecká děvčata v připravených kostýmech. V závěru plavby proběhla u splavu bitva s loupežníky, kteří zajali Ivánka a Nastěnku. K boji byla připravena neškodná munice – balónky plněné vodou. Loupežníci bitvu prohráli a všichni -  i s babou Jagou - skončili ve špinavé a blátivé vodě.

 

Bitvu sledovala řada diváku místních i hrušeckých. Po akci následovalo společné posezení. Každý dětský účastník si odnesl z akce tašku, ve které byly drobné předměty a sladkosti.

 

Foto z akce zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.