Ostatky 9. 2. 2013

10.02.2013 13:46

Letošní Ostatky proběhly již poměrně brzy, a to v sobotu 9. února. Příprava na ně však probíhala již delší dobu předem. Sobotní mrazivé ráno neodradilo spoustu příznivců a hezkých masek. Těch bylo sice o něco méně než v loňském roce, ale zato přibyl počet vozů a koní. Celkový počet účastníků zůstal tedy prakticky téměř zachován! Individuální masky byly nahrazeny „kolektivními“. Výjimkou byl tradiční vůdce průvodu - medvěd, kterého letos vodila smrtka. Následovala pětičlenná skupinka jeptišek, sedláků a dřevorubec. Zdravotní sestry vezly raněného a ze zahraničí přijela skupina BoneyM. Z dětských masek tu byly kočičky, beruška, černoška a čarodějnice doprovázená kouzelným dědečkem. Na jednom z vozů jeli příslušníci Armády spásy, kteří kolemjdoucí lákali na vlastnoručně uvařenou gulášovku, která klokotala přímo v kotli na voze. Další vůz byl tažen krásnými poníky a za ním jel vůz v kočovném stylu. Nechyběl povoz s občerstvením (čaj pro děti a svařák pro plnoleté), který v závěru povozil i unavené děti. V průvodu hrála opět kapela Dambořanka.

 

Večerní zábava byla již třetí v pořadí. Dambořanka si i letos připravila kostýmy, v nichž hrála k tanci a poslechu. Před desátou hodinou bylo připraveno kulturní překvapení. Svoje vystoupení předvedly hrušecké „Sestry v akci“ a bouřlivý potlesk vyjádřil nadšení a spokojenost všech diváků. O půlnoci vešel do sálu smuteční průvod, který pochovával basu. Plačky a vdovy lkaly ještě více než obvykle, takže sálem zněl neustálý smích. Hodnotil se uplynulý rok a vše, co se ve vsi událo. Kapela hrála neskutečně dobře, a tak se konec veselí posunul až téměř do rána.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.