Ostatky 5.3.2011

06.03.2011 15:01

V letošním roce hasiči se svými příznivci uspořádali nejen průvod obcí, ale poprvé také večerní zábavu s pochováváním basy. V sobotu 5. března se již kolem deváté hodiny ráno začaly scházet masky. Celá řada z nich byla skutečně velmi originální a nápad spolu s přípravou jistě zabral nemalou chvíli. Členové výboru místních hasičů si připravili „kolektivní masku“. Starosta hasičů byl Sněhurka a trpaslíků bylo pro jistotu hned osm. Dorazila také čtveřice Skotů, ženich s nevěstou, Berušky a Brouček, různá zvířátka, mnich, malý a velký hasič, boxeři, dědek, komtesa a samozřejmě nechyběl ani medvěd.

 

Zástupci místních sportovců přijeli na vlastním upraveném voze s nápisem „Neděkujte, přicházíme“. Vůz byl pro ně pojízdným operačním sálem a během průvodu obcí stále operovali a operovali. Celkem se sešel rekordní počet masek, tj. 44 dospělých a dětí. Do pochodu i k tanci hrála osvědčená kapela Dambořanka a na voze taženém koňmi byl čaj pro malé a svařák pro velké. Obyvatelé Hrušek měli již předem připraveno výborné pohoštění (převážně koblihy, vdolky, koláče, ale také uzené, klobásy, jednohubky, různé nápoje apod.). Vynikající náladu všech v průvodu doprovázelo krásné slunečné počasí.

 

Večerní zábava „s basou“ a tombolou měla svoji premiéru. Hrála opět kapela Dambořanka. Hasiči ve spolupráci se sponzory nachystali bohatou tombolu. V průběhu večera byla připravena ukázka společenských tanců. Eliška Reichová se svým tanečním partnerem Michaelem nejprve předvedli některé ze standardních tanců, druhý vstup byl věnován tancům latinskoamerickým. Před půlnocí do sálu vstoupil očekávaný smuteční průvod s basou „na márách“. V průvodu šel farář, ministranti, mniši, hrobník, hasiči s basou, vdovy a plačky. Farář ve verších vtipně zhodnotil uplynulý loňský rok a přestože se vlastně jednalo o smuteční událost, diváci v sále se bavili a smáli.

 

Letošní Ostatky se podle ohlasů opravdu vydařily. Velké poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli – sponzorům, všem maskám, těm, kteří pomáhali s přípravou sálu a hasičky, místním hospodyňkám za občerstvení a všem, kteří nás podporují finančně a „fandí nám“.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.