Ostatky 2024

18.02.2024 15:53

V sobotu 10. února 2024 se před hasičkou shromáždily masky, které vyrazily na průvod obcí. Vůz byl tentokráte zapojen na obecní traktůrek, což vůbec nevadilo. Duo "Lojza a Lojza" se postaralo o hudební doprovod. I letos si hrušecké hospodyňky připravily tradiční i netradiční ostatkové občerstvení, na kterém si pochutnali malí i velcí. Dopoledne bylo ukončeno společným posezením na hasičce s gulášem.   Pro návštěvníky večerní zábavy byl připraven bohatý kulturní program. Taneční vystoupení si připravili malí hasiči i se svými vedoucími. Následovala malá ochutnávka toho, co si připravují hasičské dorostenky na taneční soutěž Firedance. Nechyběla bohatá tombola. O překvapení se letos postarali muži. V naprosté tmě mohli diváci sledovat jejich neobvyklou produkci. Jejich pohyby naznačovaly pouze svítící tyčinky, které měli tanečníci na tmavých overalech. Basa byla i letos před půlnocí pochována.