Ostatky 2015

15.02.2015 20:18

Letošní Ostatky proběhly v sobotu 14. února. Krásné slunečné počasí vylákalo do průvodu rekordní počet masek. V maskách totiž šlo více než 50 malých i velkých hasičů a celá řada přátel a příznivců. Hrála opět kapela Dambořanka, která v Hruškách již zcela zdomácněla. Pro účastníky průvodu připravily hrušecké hospodyňky výborné pohoštění, zpravidla tradiční koblihy.

Ostatková zábava přinesla hned několik překvapení. Nejprve předvedli své vystoupení mladí hasiči. Během letního hasičského tábora se totiž naučili své taneční „ zumba“ vystoupení, které předvedli všem v přeplněném sále. Zapojily se i mladé hasičky ze Zastávky, které přijely své kamarády podpořit.

O druhé představení se postarala skupina pěti dospělých hasičů. Předvedli neskutečně originální a hlavně odvážné vystoupení, které bylo odměněno bouřlivým potleskem. I letos byla o půlnoci pochována basa. Smuteční průvod byl rovněž posílen o nové plačky.

Letošní Ostatky měly hned několik rekordů. Od velkého počtu rozmanitých masek, přes nebývale vysoký počet návštěvníků večerní zábavy až po připravený kulturní program.

Foto z akce zde.