Ostatky 18. 2. 2012

20.02.2012 07:09

Letošní Ostatky byly podle kalendáře již 18. února. Mrazivé dny vystřídalo teplejší počasí, a tak se v sobotu ráno sešel v kulturní místnosti nad hasičkou rekordní počet masek. Do průvodu vyrazilo celkem 47 dětí a dospělých a jako každoročně hrála kapela Dambořanka. Ostatky se v Hruškách staly zakořeněnou tradicí, a proto někteří obyvatelé Hrušek již vyhlíželi průvod, aby si prohlédli nové originální kostýmy a poslechli si kapelu. Hospodyňky měly napečeno a dobrou náladu podpořilo i celkem slunečné dopoledne. Na závěr nechybělo krátké posezení u guláše na hasičce.

 

Večerní zábava byla v pořadí již druhá. Moderování se ujala naše osvědčená moderátorka Monika. Po desáté hodině večer čekalo návštěvníky zábavy překvapení. Jednalo se o mimořádné kulturní vystoupení ZUMBA skupiny, která se v rámci mezinárodního turné zastavila i v Hruškách. Originální provedení a ještě originálnější tanečnice pobavily přítomné a urostlé ženy byly odměněny bouřlivým potleskem. Před půlnocí vešel do sálu smuteční průvod s basou. Kromě nářků a lkaní vdov a plaček všichni společně zavzpomínali na uplynulý rok a zásadní a podstatné dění v obci. Následovala tombola. Tančilo se a zpívalo až do pozdních nočních hodin a někteří to vydrželi až téměř do rána.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.