Ostatky 13. 2. 2010

14.02.2010 18:35

Ostatky se už staly v Hruškách neodmyslitelnou tradicí. I v letošním roce se v sobotu dne 13. února 2010 sešla na místní hasičce celá řada masek. Průvod, který doprovázela kapela Dambořanka a koňský povoz s občerstvením, vyšel v půl desáté. Každý hasič nebo příznivce si připravil vlastní převlek. Kromě hlavní masky, kterou je bezesporu medvěd, šel v průvodu kominík, matka s kočárkem, vězeň a mumie, šejkové, šašek a kutil, smrtka, voják a ostatní. Letos nechyběly také pohádkové postavy, např. Karkulka, vlk, myslivec nebo víla. Účastníkům ostatkového průvodu nabízely hrušecké hospodyňky občerstvení, nechyběly hlavně tradiční koblihy. Po ukončení akce byl na hasičce podáván guláš a proběhlo krátké posezení.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.