Ostatky – 1. 3. 2014

03.03.2014 19:27

V letošním roce se Ostatky konaly v sobotu 1. března 2014. Hned po deváté hodině ráno se do hasičky scházely masky jednotlivé i skupinové. Poté vyšel ostatkový průvod, který postupně obešel všechny domy v Hruškách. Kromě sluníčka ho doprovázela kapela Dambořanka. Pro účastníky průvodu bylo v některých domech připraveno občerstvení, nechyběly tradiční koblihy a jiné buchty či koláče. Následovalo společné posezení na hasičce a i letos se podával guláš.

 

Večer se konala ostatková zábava. K tanci a poslechu hrála kapela Dambořanka. Kolem desáté hodiny večer byl připraven kulturní program. Přijela dívčí skupina z Hoštic a předvedla své taneční vystoupení. Před půlnocí vstoupil do sálu smuteční průvod. Všichni zavzpomínali na dění v obci v minulém roce a poté pochovali basu. O zbytek zábavy se postarala nejen kapela Dambořanka, ale zejména samotní návštěvníci zábavy.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.