Mistrovství republiky v požárním sportu 8. 9. 2018

09.09.2018 14:04

Vyvrcholením postupových soutěží v požárním sportu je Mistrovství ČR Moravské hasičské jednoty a České hasičské jednoty. V kategoriích muži a ženy postupuje vždy 5 nejlepších družstev z obou hasičských jednot. Letošní mistrovství, jehož pořadatelem byla Moravská hasičská jednota, proběhlo v Brně ve sportovním areálu VUT Brno Pod Palackého vrchem. V sobotu 8. září 2018 se do Brna sjely týmy, aby soutěžily v těchto disciplínách: běh na 100 m s překážkami, štafeta 4 x 100 m a požární útok. V rámci dotace na požární sport byly pořízeny nové motorové stříkačky Rosenbauer FOX 4, které při slavnostním nástupu předal zástupce Jihomoravského kraje. Soutěžní družstva je ihned vyzkoušela v disciplíně požární útok.

 

V letošním roce postoupila obě družstva z Hrušek, tj. muži i ženy. Muži se umístili na 7. místě a ženy získaly 8. místo. Přestože hrušečtí hasiči nedosáhli na poháry nebo medaile, už samotný postup na tuto nejvyšší soutěž je pro ně velkým úspěchem.

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.