Memoriál Matěje Štefana 9. 6. 2012

10.06.2012 10:46

V sobotu 9. června 2012 se konal již III. Ročník Memoriálu Matěje Štefana. Soutěžit přijelo celkem 32 hasičů z 15 hasičských sborů.  Nejvzdálenější účastníci byli až ze Špindlerova Mlýna. Nově přijeli změřit své síly zástupci sboru z různých koutů Moravy: z Adamova, Oslavan, Rousínova, Ostrova u Macochy, Spešova, Mělčan, Zbýšova, Rašovic a Rudice. Mezi pravidelné soutěžící patří hasiči z Křenovic, Obřan, Šaratic, Hodonína, Špindlerova Mlýna. Za místní soutěžili celkem 4 osoby (Miloš Křivinka – starosta sboru, Vít Štefan – místostarosta sboru, Martin a David Mixovi).

Těsně před slavnostním nástupem a zahájením soutěže začalo pršet. Po dohodě organizátorů a závodníků byla z důvodu bezpečnosti závodníků upravena jedna z nejnáročnějších překážek. První desítka závodníků probíhala připravenou tratí v dešti. Počasí se později umoudřilo a pršet přestalo. Všichni soutěžící trať zvládli a překážky překonali ve velmi pěkných časech. Držitelé pohárů z minulých ročníků (závodníci ze Stanovnice) letos soutěžit nepřijeli a všichni s napětím očekávali, kdo se nově umístí na prvních stupních.

 

 Vítězové v jednotlivých kategoriích:

 

Celkové pořadí:

 1. místo - Stanislav Kalvoda z Adamova
 2. místo - Michal Zourek z Křenovic
 3. místo - Martin Mixa z Hrušek

 

Kategorie do 30 let:

 1. místo – Martin Mixa z Hrušek
 2. místo – Zdeněk Putna z Mělčan
 3. místo – Pavel Vejvoda z Mělčan

 

Kategorie nad 30 let:

 1. místo – Stanislav Kalvoda z Adamova
 2. místo – Michal Zourek z Křenovic
 3. místo – Petr Hájek ze Zbýšova

 

Výsledkové listiny s uvedením jednotlivých časů závodníků: III. ročník Memoriálu Matěje Štefana (2012).pdf (218,1 kB)

 

Na přípravě a průběhu závodu se podílela celá řada hasičů, příznivců hasičů a také zástupců dalších sdružení a spolků, které působí v Hruškách nebo i mimo (jako rozhodčí na trati, při zajišťování občerstvení, přípravě areálu a trati apod.).  Zdravotní službu po dobu průběhu závodu zajistila Vodní záchranná služba Nové Mlýny.

 

Všem, kteří se podíleli na průběhu závodů, moc děkujeme a jejich pomoci si vážíme!!!

 

Mediální partneři akce:

 • Moravská hasičská jednota
 • Požáry.cz

 

Foto z akce zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.