Každý to zvládne 31. 10. 2019

10.11.2019 11:17

Ve čtvrtek 31. října 2019 uspořádali místní hasiči akci s názvem „Každý to zvládne.“

 

Od 14.00 do 16.00 hodin byl připraven program pro děti. Žáci Základní školy v Hruškách a několik žáků starších měli možnost získat zajímavé informace o činnosti hasičů, jak se zachovat v situacích, kdy je potřeba volat pomoc dospělých, oživili si základy první pomoci a dopravní výchovy. Za správné odpovědi si odnesli drobné odměny a v závěru dostali všichni malé dárečky a občerstvení.

 

Od 17.00 do 19.00 hodin následoval blok pro dospělé, především však pro seniory. Témata byla stejná, jen byla vybrána ta, která se více hodí pro tyto věkové kategorie. V oblasti požární prevence byly zmíněny například požární hlásiče nebo povinná revize a kontrola komínu. Z oblasti zdraví byly připomenuty informace týkající se projektu Seniorská obálka, který usnadňuje záchranářům pomoc v případě výjezdu. Jedná se o umístění důležitých informací o osobě na viditelném místě (mimo základních údajů např. zmínka o zdravotních problémech a medikace apod.). Nechyběla prezentace možností, jak si vhodně zabezpečit svůj dům nebo majetek či některé novinky v dopravě.

 

Pozvání na tuto akci přijali lektoři:

  • nprap. Ing. Tomáš Krejčí – Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, velitel družstva Územního odboru Vyškov
  • Michael Haupt, DiS.- Zdravotní záchranná služba kraje Vysočina
  • Luboslav Fiala – strážník z Preventivně informačního oddělení Městské policie Brno.

 

Akce byla finančně podpořena z projektu LEADER MAS Slavkovské bojiště.

 

Foto z akce zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.