Hasičská pouť Křtiny 30. 4. 2017

30.04.2017 18:02

16. Hasičská pouť se ve Křtinách konala v neděli 30. dubna 2017. Toto setkání je pořádáno každoročně při příležitosti oslav svátku svatého Floriána, patrona všech hasičů. Nejprve byl na programu průvod všech zúčastněných hasičů přes městys Křtiny. V průvodu byli hasiči nejen v současných, ale také v historických uniformách. Závěr průvodu doplnila hasičská technika.

Po mši svaté, které proběhla v místním chrámu Panny Marie Křtinské, účastníky pozdravili čestní hosté v čele s hejtmanem Jihomoravského kraje. Po žehnání hasičské techniky a hasičských symbolů byl připraven bohatý program. Nechyběly v něm ukázky činnosti mladých hasičů, komentovaná přehlídka historické techniky a vystoupení mažoretek. Celým dnem provázela dechová hudba Sivická kapela.

 

I letos přijeli na pouť hasiči z Hrušek, kterých do Křtin vyrazilo celkem 7. V průvodu a při mši svaté v chrámu nechyběl prapor hrušeckých hasičů a také prapor Moravské hasičské jednoty.

 

Foto z akce zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.