Hasičská pouť Křtiny – 26. dubna 2015

26.04.2015 16:11

Při příležitosti svátku patrona hasičů sv. Floiána se v neděli 26. dubna 2015 uskutečnila 14. Hasičská pouť ve Křtinách. Jedná se zpravidla o největší setkání hasičů a jejich příznivců na jižní Moravě a letos tomu nebylo jinak. Poprvé přijeli na pouť i hrušečtí hasiči. Skupina 13 mladých i dospělých hasičů byla součástí slavnostního průvodu, který šel obcí od koupaliště ke kostelu. Následně proběhla mše svatá, kterou sloužil R.D. Mgr. Pavel Rostislav Novotný, O. Praem, který vykonává duchovní službu pro hasiče v rámci brněnské diecéze. Po mši byla připravena ukázka zásahu koněspřežní stříkačkou, svůj požární útok předvedli také mladí hasiči a složky IZS. Kulturní vystoupení patřilo mladým mažoretkám z Rosic, které sklidily velký úspěch. Celou sváteční akci doprovázela dechová hudba Sivická kapela.

 

Foto z akce zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.