Hasiči bez ohně – 6. října 2018

07.10.2018 09:46

Hasičský sbor Rosice uspořádal první závod typu TFA pro děti. Do Rosic se sjela téměř stovka soutěžících, kteří se postavili na upravenou trať a vyzkoušeli si závod, který byl dosud pouze pro dospělé, příp. pro dorost. V areálu rosického zámku pro ně byla připravena trať s překážkami, která částečně vedla i úzkou chodbou krytu. Mladí hasiči například zvládli zapojení hadic na stroj, roztáhnout vedení a proudnici uložit na vyznačené místo, stejně jako dospělí překlápěli pneumatiku, jen o něco menší. Dále tloukli palicí do špalku, přepravili figurínu do určené vzdálenosti a přenesli velkou láhev s vodou. V temném krytu na ně čekala hadice, kterou po srolování uložili do bedny. Po vyběhnutí z krytu překonali prudké schody a následně bariéru. Jejich trasa končila zmáčknutím tlačítka, které zastavilo časomíru.

 

Mladí hasiči z Hrušek soutěžili v těchto kategoriích:

 

Mladší žáci (celkem soutěžilo 47 závodníků):

  • Dominik Cenek – 2. místo
  • Eva Pohludková – 8. místo
  • Denisa Halouzková – 12. místo
  • Radka Blatná – 23. místo

 

Starší žáci (celkem 27 závodníků):

  • Lenka Műllerová – 13. místo

 

Foto zde.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.