FIREDANCE 25. 3. 2017

26.03.2017 18:18

V letošním roce se poprvé mladí hasiči zúčastnili taneční soutěže FIREDANCE, která se konala v sobotu 25. března 2017 v Žabčicích. Hned napoprvé měl sbor Hrušky zástupce ve všech kategoriích. Během zimních měsíců totiž vyplnili volný čas před trénováním na soutěže v požárním sportu a poctivě se učili povinné společenské tance a také svoji volnou disciplínu.

Soutěžilo se v těchto tancích:

• Přípravka – mazurka + volný tanec
  • Mladší žáci – polka, čača + volný tanec
  • Starší žáci a dorost – valčík, džajv + volný tanec

Všechny páry si vedly skvěle a obstály ve velké konkurenci. Jejich celkový počet byl letos rekordní a přiblížil se počtu 60. Některé páry se dokonce umístily na předních místech, všichni ostatní obdrželi ocenění za účast.

Za Hrušky soutěžili:

Přípravka:

• Radka Blatná a Vanesa Pernicová – 4. místo
  • Michaela Pokladníková a Kristýna Štefanová – 3. místo

Mladší žáci:

• Barbora Entlerová a Filip Kobzinek
  • Barbora Šindlerová a Dominik Cenek
  • Nikola Blatná a Eva Pohludková – 5. místo

Starší žáci:

• Lenka Müllerová a Jakub Pokorný
  • Nikola Kaufová a Ondřej Buček

Dorost:

• Sára Kaufová a Filip Langer – 2. místo
  • Petra Korábová a Michal Halouzka – 3. místo

Tato soutěž se sice konala již v minulých letech, ale doposud bez účasti hrušecké mládeže. Vše má svůj čas, a tak právě jubilejní 10. ročník byl zřejmě tím správným impulsem pro zapojení se do této zajímavé a netypické hasičské soutěže.

Foto z akce zde.